Trump’ın bu selamı ABD’de depreme yol açtı!

Tarihi zirvenin görüntülerini iki gün sonra ekrana getiren resmi televizyonda, ABD Başkanı’nın Kuzey Koreli bir generale sakar şekilde asker selamı verdiği görülüyor.
Kuzey Kore televizyonu Salı günü Singapur’daki Donald Trump-Kim Jong-un zirvesine ilişkin video haberini görüşmeden iki gün sonra yayımladı.
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un Pyongyang’dan ayrılışı ile başlayan haberdeki ilginç anlardan biri ABD Başkanı Trump’ın Kuzey Kore heyetinden üst düzey askeri yetkili ile el sıkışması sırasında yaşandı.
Trump’ın askeri selamı ülkesinde de tartışma yarattı.
Ülke medyasına konuşan emekli bir general olan Paul D. Eaton, Kuzey Korelilerin askeri bir selamı değil “dikkatli bir diplomasiyi” hak ettiklerini söyledi.
Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders ise selam tartışmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Genel nezaket gereği bir başka ülkenin askeri yetkilisi sizi selamlar ise siz de ona selam verirsiniz” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Putin muhaliflerinin şüpheli ölümü!

Rus muhalif lider Aleksey Navalny’nin kaldığı cezaevinde hayatını kaybetmesi, Kremlin’e muhalif olan isimleri tekrar ön …

Bir yanıt yazın