Beykoz’daki lüks villaya uyuşturucu operasyonu

İstanbul Beykoz’da lüks bir villaya baskın düzenleyen polis, uyuşturucu serasıyla karşılaştı. Operasyoda yarım kilo skunk ele geçirilirken, villayı kiralayıp 15 gün dışarı çıkmayan uyuşturucu yetiştiricisini, dışarıdan yemek siparişi verdiği bir şirketin dikkatini çeken kuryenin ihbarının ele verdiği öğrenildi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri Beykoz’da lüks bir villada uyuşturucu yetiştirildiği ihbarını alınca harekete geçti. Yapılan takiplerde evdeki Fırat E.’nin 15 gün boyunca dışarıya çıkmadağı belirlendi. Yemekleri de dışarıdan sipariş veren şüphelinin evini izlemeye alan polis, uyuşturucu yetiştirildiğini tespit edip adrese operasyon düzenledi.

Koçbaşı ile kapısı kırılarak girilen lüks villada arama yapan ekipler, seraya dönüştürülen ve Hint keneviri yetiştirilen bir bölümle karşılaştı. Özel ışık, ısı ve hava düzenlemesi yapılarak seraya dönüştürülen bölümde Skunk yetiştirildiği belirlendi.

Esrardan 10 kat daha etkili ve zararlı olan skunkun esrarın hibrit tohumlarıyla üretildiği daha çok Arnavutluk’ta yetiştirilen uyuşturucuyla ilgili olarak Türkiye de ilk kez yetiştirilmeye karşılaşıldığı ifade edildi.

Gözaltına alınan Fırat E., Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Fırat E.’nin villayı uyuşturucu yetiştirmek için kiraladığı öğrenildi.

Hakkında Aziz Dağtekin

1960 yılında Elazığ'da doğdu. Öğrenimini İstanbulda tamamlayarak gazetecilik mesleğine 1983 yılında başladı. sırasıyla Hergün, Bulvar, Hürriyet ve Türkiye Gazetelerinde muhabirlik ve yazı işleri kadrolarında görev aldı. Basın sektöründen 2006 yılında emekli oldu. Halen idare yeri Adana olan ve Ulusal yayın yapan Netinternet, Ekonet Haber, Eko İntenet Haber sitelerinde Genel Yayın Yönetmenliği ve ekonomi ile alakalı yazı ve yorumlar yazmaktadır. Gazetecilik mesleği yanısara sigortacılık, pazarlama ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Sırasıyla İhlas Barter ve Turk Barter'da franchise ve bölge müdürlüğü görevlerinde yer aldı. 2005 yılında Turk Barter'dan ayrılarak Anadolu Barter'ı kurdu. Halen 13'e yakın şubesiyle faaliyet gösteren Anadolu Barter'ın Yönetim Kurulu Başkalığını yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Gazeteci-Yazar Aziz Dağtekin halen Basın Konseyi üyesi ve Adana'da Kurulu bulunan Çukurova Güreş Vakfı ile Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin de kurucu üyesidir.

Göz Atmak İster misiniz?

İBB bütçesiyle 54 yandaş gazeteciye özel uçak ile Roma gezisi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Roma gezisine katılan 45 gazeteciden biri olan Nevşin Mengü, …

Bir yanıt yazın