Ana Sayfa / Teknoloji / Güneş dünyalıya çok kızgın! Sıcaklıklar 50 derece olacak

Güneş dünyalıya çok kızgın! Sıcaklıklar 50 derece olacak

2016 ve 2017 yıllarının çok sıcak geçmesinin ardından bu yıl da sıcaklıkların normalin üstünde seyredeceği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre temmuz ayı en sıcak geçen ay olacak.

Uzmanlarda hava sıcaklıklarıyla ilgili çok ciddi uyarılar geldi. 15 Temmuz’dan sonra hava çok ısınacak. Sıcaklar Ağustos’un ilk yarısına kadar devam edecek. Ağustos’un ikinci yarısında ve Eylül’de ise Temmuz’a göre daha serin günler geçireceğimiz ön görülüyor.

Temmuz’da Akdeniz hariç, bütün bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık beklenirken, Akdeniz’de ise mevsim normallerinde seyredecek. Özellikle İç Anadolu ve Ege’nin iç kesimlerinde sıcaklar kendini bir hayli hissettirecek. Ağustos’ta Marmara ve Ege’de mevsim normallerinin üzerinde sıcaklar beklenirken, özellikle İç Anadolu, mevsim normallerinin çok üzerine çıkarak sıcak geçecek. Eylülde sadece İç Anadolu’da mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık beklenirken, diğer bölgelerde normal sıcaklık öngörülüyor.

GÜNLÜK DALGALANMALAR

Metoroloji uzmanları da sıcak geçecek yaz dönemine dikkat çekti. İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “15 Temmuz’a kadar Türkiye serin olurken, 15 Temmuz’dan sonra sıcaklar bastıracak. Ağustos’un ilk yarısına kadar sıcaklar sürecek. Sıcaklıklarda günlük dalgalanmalar görülecek” dedi.

40 DERECENİN ÜSTÜNE ÇIKABİLİR

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen ise sosyal medyada açıklamada bulundu. Şen, “Bu yıl özellikle temmuz, Ağustos ve Eylül’de aşırı sıcaklara maruz kalabiliriz. Sıcaklıklar son 1 hafta hariç ortalamanın üzerinde seyrediyor. İstanbul’da Temmuz Ağustos günlük en yüksek sıcaklık ortalaması 27-28 derecenin üzerinde olacağı öngörülüyor. Bu şu anlama geliyor, 32-33 derece olacak günlerin sayısı fazla. Ne kadar derseniz de yaklaşık 60 günün 35-40 günü sıcak olacak” dedi.

Atmosferdeki nemin de fazla olacağını belirten Şen, “Bu durumda İstanbul’da sıcaklıklar 40 derecenin üstüne çıkabilir” diye konuştu..

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

ABD’yi korkutan Rusya’nın Sarmat Füzesi 2022’de hizmete giriyor!

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, yeni kıtalararası balistik füze dünyauçuş denemelerinin 2021’de başlayarak 2022’de bitmesi gerekeceğini ve Stratejik Füze Güçleri’ne teslim edilmesi gerektiğini belirtti. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bugün ülkenin en büyük savunma sanayi fabrikasından biri olan Krasmaş’ı ziyaret ederek üretim birimlerini inceledi ve yönetimin raporunu dinledi. Bakan, “Uçuş denemeleri bu yıl başlayacak, 2022’de tamamlanması gerekiyor. Yine 2022’de [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir