Bebek katilleri asker ailesini böyle katlletti!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, asker olan eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönmeye çalışan Nurcan Karakaya’nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, Nurcan Karakaya yaşamını yitirdi, 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin Büyükçiftlik Beldesi Susat Deresi mevkiinde askeri personel eşinin kullandığı sivil aracın geçişi esnasında,
bölücü terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği belirtildi.
Açıklamada, “Askeri personelin eşi olay yerinde yaşamını yitirmiş, 11 aylık bebeği ise ağır yaralanmıştır. Yaralı bebeğin tedavisi sevk edildiği
Yüksekova Devlet Hastahanesinde devam etmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denilmişti.
BEBEK DE HAYATINI KAYBETTİ
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönen Nurcan Karakaya’nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Nurcan Karakaya yaşamını yitirmiş, 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ise ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Mustafa Bedirhan Karakaya da tedavi gördüğü Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
TÖREN DÜZENLENECEK
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda yarın tören düzenlenecek. Törenin ardından cenazeler Sivas´a uğurlanacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN’DAN TAZİYE

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, resmi Twitter hesabından taziye mesajı yayımladı. Kalın “Hakkari Yüksekova’da terör örgütünün saldırısı sonucu hayatını kaybeden askerimizin eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğine Allah’tan rahmet diliyorum. Onların mekanı cennettir inşallah. Katillerinin yeri ise hem bu dünyada hem de ahirette cehennem olacaktır.” dedi.

AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile hayatını kaybeden asker eşi Nurcan Karakaya’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Özkan, Şarkışla Belediye Başkan Vekili Halis Lektemur ve diğer yetkililer, Nurcan Karakaya’nın (25) Şarkışla ilçesi İstiklal Mahallesi Bahar Sokak’ta oturan annesi Suudiye Demir’e (57), kızı ve torununun terör saldırısında yaşamını yitirdiği haberini verdi. Karakaya’nın babaevinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı.

EŞİNİ ZİYARETTEN DÖNÜYORMUŞ

Nurcan Karakaya’nın kız kardeşinin kocası Şener Ergüven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde bacanağı Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın kendisini telefonla arayarak, “Nurcan’ın arabasında patlama oldu, Nurcan’ı kaybettik, çocuk ağır yaralı.” şeklinde bilgi verdiğini söyledi.

Olayın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten ve teröre tepki gösteren Ergüven, “Artık görüyoruz PKK’nın ne boyutta olduğunu, neler yaptığını, bu millete neler çektirdiğini biliyoruz. Lanet olsun. En son aldığım bilgiye göre eşi, birliğe ziyarete gitmiş, ziyaret dönüşünde uzaktan kumanda ile arabayı patlatmışlar.” dedi.

Karakaya ailesinin komşusu Battal Ayhan ise terörü lanetlediklerini ifade ederek, “Allah kimsenin başına vermesin. Terör ülkemizin baş belası. Yuva yıkan, ocaklar dağıtan, ülkeyi, vatanı bölmeye çalışan hainler. ” diye konuştu.

Nurcan Karakaya’nın babası Hakim Demir’in 14 yıl önce vefat ettiği, anne Suudiye Demir’in, 15 yaşındaki oğlu Emirhan Demir ile yaşadığı öğrenildi.

Terör saldırısında hayatını kaybeden Nurcan Karakaya’nın, Uşak’tan 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan ile ilçede görev yapan astsubay eşini ziyaret etmek için geldiği belirtildi.

Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın, daha önce görev yaptığı Uşak’ın Sivaslı ilçesinden tayinin çıkması sonucu kısa bir süre önce yeni birliğinde göreve başladığı öğrenildi.

SERKAN KARAKAYA’NIN KAYSERİ’DEKİ BABAEVİNDE YAS VAR

Serkan Karakaya’nın Kayseri’deki babaevinde de yas var. Askeri yetkililer tarafından Melikgazi ilçesi Selçuklu Mahallesi Adıbelli Sokak’ta oturan baba Mustafa ve anne Kezban Karakaya’ya acı haber verildi. Mahalle sakinlerinin ve yakınların Türk bayrağı astığı evin önünde Kuran’ı Kerim okundu.

Anne ve bebeğinin cenazelerinin, yarın Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenecek törenin ardından uçakla Kayseri’ye uğurlanacağı ve daha sonra karayolu ile Şarkışla ilçesine getirilerek ikindi vakti Şarkışla Muhsin Yazıcıoğlu Camisi’nde kılınacak namazın ardından toprağa verileceği belirtildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Büyükçiftlik Beldesi Susat Deresi mevkisinde, PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu sivil araçta bulunan Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya olay yerinde, ağır yaralı olarak Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ise hastanede hayatını kaybetti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan sokak köpeği açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik, Tarım Bakanlığı ile birlikte sokak köpeklerine …

Bir yanıt yazın