Flaş haber!.. 20 bin öğretmene kadro müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan atama bekleyen  öğretmenlere 20 bin  kadro müjdesi geldi. Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada, “Tüm okullarımızda tam gün eğitim öğretim gören öğrenci sayısını yüzde 68’den yüzde 71’e yükseltiyoruz. Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz.”dedi.

100 günlük eylem planını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan atama bekleyen  öğretmenleri sevindirecek açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Okullarımız için yaptığımız yatırımlarla 575 bine çıkarttık. Böylece sınıflarımızdaki öğrenci sayısını da hatırlayın, 70’li 100’lü sınıflarımız vardı. Şimdi bunları 30 ve daha altına indirdik. Bu sınıflar boş kalmasın diye 605 bin yeni öğretmen atayarak toplam öğretmen sayısını 920 bine yükselttik. İlk ve orta öğretimde hatırlatın ders kitabı bulamazdık. Ama şimdi ders kitaplarını okullar açılırken sıralarının üzerine ücretsiz olarak koyduk. İmkanı olmayan ailelere eğitim yardımı yaparak tüm evlatlarımızın okula gitmesini sağladık. Eğitim öğretimin içeriği konusunda arzu ettiğimiz yere gelemediğimizi biliyorum.

Tüm okullarımızda tam gün eğitim öğretim gören öğrenci sayısını yüzde 68’den yüzde 71’e yükseltiyoruz. Ülke genelinde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atıyoruz.

HER OKULDA BİR POLİS MEMURU GÖREVLENDİRİYORUZ

700 okul kent güvenlik sistemine entegre edilecek. Her okulumuzda en az bir polis memuru görevlendiriyoruz. Her okulun kendi şartlarında geliştirilmesini sağlamak için kriterler belirliyor, destekleri buna göre sağlıyoruz. Mesleki eğitimde organize sanayi bölgeleri ve üniversitelerle işbirliğini güçlendiriyoruz”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kadro sözüne sevindiklerini dile getiren atama bekleyen bazı öğretmenler, “Özel Eğitime alan dışından atama yapılarak hak ihlallerimiz çok oldu. İnşallah yeni dönemde bu tür hak ihlalleri olmaz. Atamalarda geçmiş yönetimler döneminde hep özel eğitimciler mağdur edildi. Şimdi Milli Eğitim Bakanımıza ve ve Başkan Erdoğan’a kul hakkı noktasında çok güveniyoruz.”dediler.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

BBP Lideri Destici: Hastalıklı ve saldırgan köpekleri uyutuyoruz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le basın toplantısı düzenleyen BBP Lideri Mustafa Destici, başıboş sokak köpeklerine …

Bir yanıt yazın