MHP’de aday adayı heyecanı!

Yerel seçim takviminin yaklaşmasıyla birlikte partilerde de aday adaylıkları netleşmeye başlıyor. Genel seçimlerde barajı aşamaz parti diye bir şey kalmadı denilen ve destekleriyle ülkeyi siyasi kriz ve kaoslardan kurtaran MHP’de aday adaylığı heyecanı yaşanıyor.

Ezelden MHP’li olan ve MHP çizgisinde hiç sapmayan Baraj Hafriyat ve Makine Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şevki Kaya’nın da MHP’den aday adaylığı konuşuluyor. Genel seçimlerden bu yana özellikle Yüreğir ilçesinde ev ev, mahalle mahalle dolaşarak sessiz bir şekilde seçim çalışması yapan tecrübeli iş adamı ve siyasetçi Şevki Kaya’nın aday adaylığı söylemine vatandaş oldukça sıcak bakıyor. MHP seçmeni ile hiçbir ilişkisi olmayan ancak Şevki Kaya’nın aday adayı olması halinde MHP’ye oy vereceklerini ifade eden doğu kökenli bazı seçmenler, “Şevki Kaya, bizden biri. Yıllardan beri tanıdığımız güvendiğimiz dürüst bir şahsiyet. Yalanı dolanı olmayan, düğünümüze, cenazemize katılına acımızı da sevincimizi de bizimle paylaşan değerli bir siyasetçi ve iş adamı. Siyasi görüş ayrılığı gözetmeksizin aday olması halinde biz Şevki Kaya’nın arkasındayız” dediler.

Aslen Elazığlı olan siyasetçi ve iş adamı Şevki Kaya, bir dönemler çok popüler olan ve Adana’daki bütün fırıncıları bir çatı altında toplayan Fırıncılar Kooperatifi Başkanlığı, belediye meclis üyeliği, MHP’de il ikinci başkanlığı, Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı, Adana Demirspor’da 2. Başkanlık görevinde bulundu. Toplumda oldukça sevilen sosyal bir insan olan Şevki Kaya’nın aday adaylığını MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra açıklayacağı bekleniyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Atatürk ve Erdoğan’a hakaret eden DEM Partili gözaltında

Diyarbakır Sur Belediyesi mazbata töreni sonrasında yaşanan olaylar üzerine başlatılan soruşturmada 1 kişi gözaltına alındı. …

Bir yanıt yazın