Palet İnşaat Konkordato ilan etti

Atatürk Barajı’nı inşa eden Palet İnşaat Konkordato ilan etti. Palet İnşaat’ın yüzde 5 sembolik hissesi ünlü iş adamı ve spor yorumcusu Ömer Üründül’e ait.
Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk Barajı’ni inşa eden Palet İnşaat Konkordato ilan etti.Bir önceki emisyon serisine ait 1.000.000 Türk Lirası’nın üzerinde Atatürk Barajı bulunyordu. Şirketin yüzde 74’ü Alim Melih Kura’ya yüzde 21’i M. Emre Okyar’a yüzde 5 hissesi ise Ömer Ali Üründül’e ait.
Aynı zamanda ünlü bir futbol yorumcusu olan Üründül ise şirketteki hisselerinin babası döneminden kaldığını ve sembolik olduğunu söyledi.

Üründül yaptığı açıklamada, “Yapılan inşaat ve ticari faaliyetin ardından yollar ayrılmıştır. Merhum babamın eski ortağının kurduğu şirkette; yönetim hakkı bulunmayan fakat bundan öte eski ortağının babama geçmişin hatırına manevi birlikteliği ifade etmek amacıyla verdiği sembolik bir hisse söz konusudur.” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Merkez Bankası’nın rezervleri 146,2 milyar dolara fırladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın rezervleri yükselişe geçti. Merkez Bankası’nın rezervleri 146,2 milyar dolara çıktı. Türkiye …

Bir yanıt yazın