Ana Sayfa / Asayiş / Flaş iddia! Kaşıkçı için 1 Ekim’de keşif yapılmış!

Flaş iddia! Kaşıkçı için 1 Ekim’de keşif yapılmış!

İstanbul’da ülkesinin başkonsolosluğunda öldürüldüğü açıklanan Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’a geldiği görüntüler ortaya çıktı. O görüntülerde Kaşıkçı’nın Londra’dan gelişi ve Belgrat Ormanı’ndaki keşif görüntüsü yer alıyor.
Suudi Arabistanlı Cemal Kaşıkçı’nın ülkesinin İstanbul Başkonsolosluk Binası’na girmesinin ardından yaşanan sır perdesinde 22’nci güne girildi. Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve bir çok delile ulaştı. Yapılan çalışmalarda polis ekipleri Kaşıkçı’nın konsolosluğa girdiği tarihten geriye ve 5 gün sonrasına dair çok sayıda güvenlik kamara kaydını inceledi. Özel bir ekibin yaptığı araştırmada temin edilen görüntülerde Kaşıkçı’nın İstanbul’a gelişi ve konsolosluk araçlarının hareketleri de belirlendi.
Polis ekipleri 1 Ekim’de Londra’dan dönen Kaşıkçı’nın Atatürk Havalimanı’ndan geliş kayıtlarını incelerken takip edilip edilmediğine de baktı. Ancak herhangi bir takip emaresine ulaşılamadığı öğrenildi. Aynı gün İstanbul’a gelen 3 Suudi Arabistanlı yetkilinin ise Belgrat Ormanı’nda keşif yaptığı iddia edildi. Keşif anına ait olduğu öne sürülen görüntüler ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sıcak haber, AYM’den son dakika HDP kararı!

Gelen son dakika haberine göre, Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi Yargıtay Başsavcılığı'na iade etti. Anayasa Mahkemesi, HDP'nin temelli kapatılmasına karar verilmesi talebiyle düzenlenen iddianamenin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına iadesine oybirliğiyle karar verdi. AYM Genel Kurulunca 31 Mart'ta eksiklik tespit edildiği gerekçesiyle iade edilmesine karar verilen iddianame, bugün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. İddianameyle birlikte, iadeye ilişkin [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir