Ana Sayfa / Teknoloji / ABD’de nükleer santral alarmı!

ABD’de nükleer santral alarmı!

ABD’nin Washington eyaletinde bulunan Hanford Nükleer Santrali’nde çalışanlara sığınaklara saklanmaları uyarısında bulunuldu.
ABD basınında yer alan habere göre, nükleer santralde çalışan işçilere bir cep telefonu mesajı ile “Sığınaklara gidin” uyarısı yapıldı. İşçilerin hâlâ sığınaklarda olduğu ve yapılacak yönlendirmeleri beklediği belirtilirken tesiste zenginleştirilen plütonyumun atom bombası yapımında kullanıldığı açıklandı.

Şirket yetkililerinin yaptığı ilk açıklamaya göre şimdilik tesiste bir sızıntı olduğuyla ilgili bir belirti yok.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Rusların ‘”Türkiye” isyanı!

Türkiye uçuşlarına sınır getirilmesi Rusya’yı karıştırdı. Ruslar karara karşı tepki gösterdi. Turizmciler, Rusların en çok tatil için tercih ettiği ülkelerden Türkiye'ye yönelik uçuşların kısıtlanmasının biran önce kaldırılmasını bekliyor. Özellikle Ruslar için vazgeçilmez tatil merkezi olan Antalya, geçen yıl Güvenli Turizm Sertifika Programı ile yaklaşık 1,5 milyonu Rus olmak üzere 3,5 milyon turiste, "sağlıklı ve güvenli" [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir