Erdoğan AK Parti’nin başkan adaylarını açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 40 ilin belediye başkan adayını açıklıyor. Açıklanacak isimler arasında üç büyük kentin yer almadığı öğrenildi. Alkışlar arasında kürsüye gelen Erdoğan sözlerine “Sayın Bahçeli’ye cumhur ittifakına bağlılığı için teşekkür ederim” diye başladı.
AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AKP Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda partisinin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıklıyor. AKP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının ise bugün açıklanacak isimler arasında yer almayacağı öğrenildi.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:Sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Kuruluşundan bugüne, sandık kurulu üyeliğinden genel başkanlığa kadar her kademede belde, il teşkilatlarımızda hizmeti geçmiş arkadaşlarımızın tamamını yad ediyorum
‘AK PARTİ OLARAK CUMHUR İTTİFAKINA BAĞLILIĞIMIZI BURADAN BİR KEZ DAHA DUYURUYORUZ’
Sözlerimin hemen başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cumhur ittifakına olan bağlılığını bugün bir kez daha beyan ettiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de AK Parti olarak ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biri olarak gördüğümüz cumhur ittifakına bağlılığımızı buradan tekrar beyan ediyoruz. Sayın Bahçeli’ye önümüzdeki seçimlerde, İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Türkiye, cumhur ittifakından aldığı güç ile çok daha zorlu ve büyük mücadelelerden başarıyla çıkacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hedeflerine ulaşma gücü artan Türkiye inşallah 2023’e bu heyecanla ulaşacaktır. Özellikle 31 Mart seçimlerinin gerçekten cumhur ittifakı karşısında yer alarak, sayın Bahçeli’nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.
‘GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ’
Gece gündüz demeden çalışacağız. Ana kademe, kadın kollarımız, gençler; kapı kapı dolaşarak çok koşacağız. İnşallah 31 Mart gecesi bizler için çok anlamlı olacak, çok farklı olacak. Birileri için ittifaklar seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Bugün AK Parti adaylarından 40 büyükşehir veya il merkezimizdeki isimleri açıklamak üzere bir aradayız. Bu isimleri sizlerle paylaşmadan önce önümüzdeki seçimlerde milletimize nasıl bir mahalli idareler yönetimi vizyonu sunacağımıza dair kısa bir bilgi vermek istiyorum. Seçim manifestomuzu inşallah önümüzdeki ay adaylarımızın tamamını ilan ettikten sonra milletimizin takdirine sunacağız. Burada sadece bir çerçeve çizmekle yetineceğim.Şimdi yeni bir seçime giriyoruz. 31 Mart 2019 için asıl sloganımız belli ama bunu seçim manifestomuz ile birlikte açıklayacağız. Yeni dönemin en önemli özelliği hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliği ile daha üst noktaya taşıyacak olmamızdır.
Biz göreve geldiğimiz andan itibaren hem hükümette, hem mahalli idarelerde bu asırlık ihmalleri gidermenin mücadelesini verdik. Bir taraftan şehirlerimizin sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Formülümüz gayet basit. Biz milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk. Biz her şeyden önce kalpleri fethetmenin mücadelesini yürüttük. Seçimler sandıkta değil gönüllerde kazanılır veya kaybedilir.
‘HER SEÇİMDE OY HEDEFİ MÜMKÜNSE YÜZDE 100’ÜN DESTEĞİNİ ALMAKTIR’
Şunu unutmayın, AK Parti’nin her bir teşkilat mensubu, her bir gönüllüsü 81 vilayetimizin tamamında, her ilçemizde, köyümüzde kapısını çalmadık hane, elini sıkmadık vatandaş kazanmadık gönül bırakmayacak şekilde çalışmayı sürdürecektir. Dikkat ediniz başlayacaktır demiyorum sürdürecektir diyorum. Çünkü biz bu gönül kazanma çabamızı hiç bırakmayacağız. Bize sempatiyle bakan ama oy vermeyen vatandaşlarımızı saflarımıza katacağız. Oy vermediği gibi bize sempatiyle bakmayan herkese de ülkemiz için yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız ve onların da gönlünü kazanacağız. Bunun için AK Parti’nin her seçimde oy hedefi mümkünse yüzde 100’ün desteğini almaktır. Bu orana ne kadar yaklaşırken kendimizi o derece başarılı görürüz. Biz oy oranımız düştüğünde, iktidarımız tehlikeye düştüğü için değil milletimizin gönlünde irtifa kaybettiğimiz için üzülüyoruz. Oy oranımız yükseldiğinde, milletimizin gönlündeki yerimizi sağlamlaştırdığı için seviniyoruz. Kibir, büyüklük taslama, millete tepeden bakma, milletle irtibatı koparma hastalığına kapılanların AK Parti çatısı altında yeri olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan belirlenen adayları açıklayarak sahneye davet etmeye başladı:

İŞTE ADAYLAR:

Adıyaman : Beyin Cerrahı Doktor Süleyman Kılınç
Amasya : Cafer Özdemir (Mevcut Başkan)
Antalya : Menderes Türel (Mevcut Başkan)
Ardahan : Yunus Baydar
Artvin : Mehmet Kocatepe (Mevcut Başkan)
Bartın : Yusuf Ziya Aldatmaz
Batman : Murat Güneştekin
Bayburt : Fatih Yumak
Bitlis : Nasrullah Tanğlay
Bolu : Fatih Metin
Burdur : Deniz Kurt
Bursa : Alinur Aktaş (Mevcut Başkan)
Denizli : Osman Zolan (Mevcut Başkan)
Diyarbakır : Cumali Atilla (Mevcut Kayyum)
Düzce : Faruk Özlü
Elazığ : Şahin Şerefoğulları
Erzurum : Mehmet Sekmen (Mevcut Başkan)
Gaziantep : Fatma Şahin (Mevcut Başkan)
Giresun : Aytekin Şenlikoğlu
Gümüşhane : Ercan Çimen (Mevcut Başkan)
Hakkari : Cüneyt Epcim
Kahramanmaraş : Hayrettin Güngör
Karabük : Burhanettin Uysal
Kastamonu : Tahsin Babaş (Mevcut Başkan)
Kayseri : Memduh Büyükkılıç
Kırıkkale : Mehmet Saygılı (Mevcut Başkan)
Kırklareli : Burak Süzülmüş
Kilis : Mehmet Abdi Bulut
Kocaeli : Tahir Büyükakın
Malatya : Selahattin Gürkan
Nevşehir : Rasim Arı
Niğde : Emrah Özdemir
Ordu : Hilmi Güler
Rize : Rahmi Metin
Samsun : Mustafa Demir
REKLAM
ads by AdMatic

Sinop: Ali Çöpçü

Şanlıurfa: Zeynel Abidin Beyazgül

Şırnak: Mehmet Yarka

 

 

 

 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Özel’den Erdoğan’a “emekli maaşı, asgari ücret, çay ve hububat için” zam talebi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 yılın ardından CHP’yi ziyaret etti. Erdoğan-Özel görüşmesine dair CHP kaynaklarından ilk bilgiler …

Bir yanıt yazın