Ak Parti İstanbul adaylarını açıkladı!..

AK Parti İstanbul adayları tanıtım toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor…İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı adaylar
Adalar: Özlem Öztekin Vural (AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi)Ataşehir: İsmail Erdem (Sancaktepe Mevcut Belediye Başkanı)Adalar: Özlem Öztekin Vural (AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi)Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı (Mevcut belediye başkanı)Ataşehir: İsmail Erdem (Sancaktepe Mevcut Belediye Başkanı)Avcılar: İbrahim Ulusoy (Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Başhekimi)Bağcılar: Lokman Çağrıcı (Mevcut belediye başkanı)Bahçelievler: Hakan Bahadır (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı / Doktor)Bakırköy: Mehmet Umur (27.Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı)Başakşehir: Yasin Kartoğlu (Mevcut belediye başkanı)Bayrampaşa: Atila Aydıner (Mevcut belediye başkanı)Beykoz: Murat Aydın (Zeytinburnu mevcut belediye başkanı)Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)Büyükçekmece: Mevlüt Uysal (İBB mevcut belediye başkanı)Çatalca: Mesut Üner (AK Parti Çatalca İlçe Başkanı / Mimar)Çekmeköy: Ahmet Poyraz (Mevcut belediye başkanı)Esenler: M. Tevfik Göksu (Mevcut belediye başkanı)Esenyurt: Azmi Ekinci (26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)Eyüpsultan: Deniz Köken (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)Fatih: Ergün Turan (TOKİ eski başkanı)Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta (Mevcut belediye başkanı)Güngören: Bünyamin DemirKadıköy: Özkan Özgül Yavuz (İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri / KADEM Yönetim Kurulu Üyesi)Pendik: Ahmet Cin (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı)Sancaktepe: Şeyma Döğücü (AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı)Sarıyer: Salih BayraktarSultanbeyli: Hüseyin Keskin (Mevcut belediye başkanı)Sultangazi: Abdurrahman Dursun (AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi)Şile: İlhan Ocaklı (AK Parti Şile İlçe Başkanı)Tuzla: Şadi Yazıcı (Mevcut belediye başkanı)Şişli: Nihal YıldırımÜmraniye: İsmet Yıldırım (KİPTAŞ eski Genel Müdürü)Üsküdar: Hilmi Türkmen (Mevcut belediye başkanı)Zeytinburnu: Ömer Arısoy (Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı)AK Parti İstanbul adayları tanıtım toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının tanıtılacağı salona TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile beraber geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;”Aziz milletim, sevgili İstanbullular, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Tarih boyunca hep insanlığın göz bebeği olmuş, peygamber efendimizin övgüsüyle şereflenmiş tek bir taşına tüm servetlerin feda edildiği bu kutlu şehrin bahtiyar insanlarını selamlıyorum. Bir ayağını Avrupa’ya diğerini Asya’ya bastığı eşsiz coğrafyasında Türkiye’nin de dünyanın da her güzelliğini içinde barındıran, kendisini sevmenin bir ömre bedel olduğu bu şehrin tüm insanlarını selamlıyorum.

BİZ İSTANBUL’U HEP KAHIRLA TESLİM ALDIK

Bakınız bu ülkenin en güzel renklerinden biri olan merhum Cem Karaca bir şarkısında ne diyor? “Dur, bırak kaynasın kahvenin suyu. Bana İstanbul’u anlat nasıldır? Bana Boğazı anlat nasıl? Haziran titreyişleri kaçak yağmurlar ardı, yıkanmış kurunur muydu yine o yeditepe? Ana şefkati gibi sıcak güneşte dur; bırak kalsın açma televizyonu. Bana İstanbul’u anlat nasıldır? Şehirlerin şehirlerini anlat nasıldır? Beyoğlu sırtlarından yasak gözlerimle bakıp, köprüler, Sarayburnu, minareler ve Haliç’e deyiverdin mi bir selamı gizlice? Kokun İstanbul gibidir, gözlerin İstanbul gecesi. Şimdi gel sarıl, sarıl bana kınalım. Gökkubbenin altında beraber çok şükür diyerek yeniden başlamanın hayali.Biz İstanbul’u hep kahırla devraldık. Biz bugünlere getirdik. AK Parti olarak hem büyükşehirde, hem de ilçelerde tüm benliğini İstanbul’a adamış adaylarla yola çıkacağız.  İstanbul büyükşehir ve ilçe adaylarımız, AK Parti’nin her ferdi gibi hizmet siyasetiyle gece gündüz hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. İstanbul güzel olduğu kadar, nazlı bir şehirdir. Asla ihmale gelmez. Mesela şehircilik ihmale gelmez. Mesela hizmette ihmale gelmez. Sokaları çöpten gelmez, Haliç’i kokudan geçilmez. Biz İstanbul’a hep layık olduğu şekilde muamele etme çabasında olduk. 1994’te aldığımızda karşımızda öyle sahipsiz bırakılmış bir şehir vardı ki, yüreğimiz cız etti. Bu süreçte gördük ki, İstanbul için en büyük doğal tehdit depremse, en büyük siyasi tehdit de CHP zihniyetidir. CHP zihniyeti ne zaman bu şehrin başına musallat olmuşsa, İstanbul acı çekmiş, kıvranmıştır. İdeolojik olarak bu partiye oy verenler dışında, CHP’nin İstanbul’a hizmet sunabileceğine inanmadığı için o zihniyeti bu şehre yaklaştırmadı.

BUNLARIN NE İSTANBUL, NE TÜRKİYE UMURUNDA

CHP zihniyetinin 1994’ün bir adım ötesine geçemediğini görüyoruz. Ne İstanbul umurlarında, ne Türkiye umurlarında, ne de dünyada ne olup bittiği umurlarında. Varsa yoksa kendi partilerindeki koltuk mücadelesi. CHP bunlardan ibaret bir partidir.  Kendileri de her seçim şapkadan başka bir tavşan çıkartmanın peşine düşüyorlar. Bir gün çarşaflı kadınlara rozet takıyor, bir gün bölücü örgütün güdümüyle el takıyorlar, ertesi gün tam tersi görüşleri savunan başka partiye göz kırpıyorlar. Her seçim döneminde kılıktan kılığa giriyorlar. Transferden transformasyona her türlü siyasi oyun bunlarda mubahtır. Milletimiz bunları ciğerine kadar tanıyor.

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE

Karga adını değiştirse de sesinden tanınır” CHP adını da değiştirse, kılığını da değiştirse milletimiz onu sesinden tanır. Nasıl mı tanır? Tek parti devrindeki zulmünden tanır, darbelere verdiği destekten tanır. Sokak teröristlerine sahip çıkmaktan tanır. İnancına tarihine olan husumetinden tanır. Millete hakaret eden yöneticilerinden, milletvekillerinden tanır. Lafa gelince demokrat, özüne gelince simsiyah faşist duruşundan tanır. Milletimiz bunları 26 milyon 330 bin kişinin oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanını, asmakla, darbeyle tehdit eden o bed sesinden tanır. Bakın sahip çıkıyor. Niye? Al birini vur öbürüne. CHP hangi boyaya boyanırsa boyansın. Milletimiz onu tanır. Unutmayın kimse AK Parti’ye oy vermek zorunda değil. Önce ahlakımızla, duruşumuzla, mütevaziliğimizle, değerlerimizle milletimizin gönlüne girecek, ardından yapacağımız hizmetlerle onların oyunu alacağız. Bir şeye çok dikkat edeceğiz. Tevazu, samimiyet ve gayret. Biz 31 Mart’ta kampanyamızı gönül belediyeciliği üzerine bina ettik. Bunun başka bir yolu yoktur. Şayet bu salonda milletimizin gönlüne girerek oyunu alamayacağına kalpten inanmayan tek bir kişi varsa, bilsin ki yanlış yerdedir.

SALI GÜNÜ ANKARA, CUMARTESİ İZMİR..

Salı günü Ankara’da aynı toplantıyı yapacağız, haftaya cumartesi İzmir’de aynı toplantıyı yapacağız. Şimdi burada ekonomiyle ilgili kısa bir girizgah yapacak, diğer hizmetlerimizle ilgili konuyu Salı günü Ankara toplantımıza bırakacağım.Öncelikle yeni yılın milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 16 Nisan halk oylamasıyla ve 24 Haziran seçimleri ülkemiz için önemli bir milat olmuştur. 9 Temmuz’da yeminimizi yaparak kabinemizi açıkladık. 3 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı hükümet sistemimizin ilk 100 günlük icraat programını ilan ettik. Yüzde 97 gerçekleşme performansını milletimizle paylaştık. İkinci 100 güne dair programımızı da ortaya koyduk.  

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkmen Beyi Bahçeli, Suriye Türkmen heyetini kabul etti!

SMO’ya bağlı Hamza Özel Kuvvetler Tümeni komutanı Seyf Polat ve Süleyman Şah Tümeni Komutanı Muhammed …

Bir yanıt yazın