ABD’den Venezuelalı 7 kişi ve 23 kuruma yeni bir yaptırım daha!

Kasım 2018’de Venezuela’ya altın yaptımı uygulayan ABD’den bir son dakika yaptırım kararı daha geldi. 

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela’ya altın sektörünü hedef alan yaptırımlar uygulanması için Başkanlık Kararnamesini imzaladığı tarihten  iki ay gibi süre geçmesinin ardından bir yaptırım daha geldi.ABD başkanı tramp’ın bu gün imzalayarak uygulamaya aldığı yaptırımda, Venezuelalı 7 kişi ve 23 kurumu yolsuzluk gerekçesiyle yaptırım listesine aldığını açıkladı.

ABD Hazine Bakanlığı, Venezuela’ya yeni yaptırımlarını açıkladı. Açıklamada, Venezuelalı 7 kişi ve Globovision televizyon kanalı da dahil olmak üzere 23 kurumun yolsuzluk gerekçesiyle yaptırım listesine alındığı belirtildi. ABD, Venezuela’da muhaliflerin kontrolündeki Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu yasa dışı ilan eden Ulusal Meclis’i destekliyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Erdoğan: Enflasyonun ateşi düşmeye başladı

Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayat pahalılığının farkında olduklarını, enflasyon …

Bir yanıt yazın