Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Vehabi Suud’un saltanatı sallanıyor! Harcamalarda kısıtlamaya gidiliyor!..

Vehabi Suud’un saltanatı sallanıyor! Harcamalarda kısıtlamaya gidiliyor!..

Suudi Arabistan’da, petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle harcamalarda kısıtlamaya gidiliyor. Hac Turizminden ve petrolden yüksek miktarda gelir elde eden Vehabi Suud’un saltanatı sallanıyor.
En önemli geliri petrol olan Suudi Arabistan yönetimi, petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle zor günler geçirdiği iddia ediliyor.  Daha önce Suudi Arabistan, 19 Mart’ta petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle 2020 bütçesinde 50 milyar riyallik (13.3 milyar dolar) küçülme kararı almıştı. Korona salgını nedeniyle Suudların ekonomik büyüme beklentileri ve petrol tüketimi zayıflamaya devam ediyor.
HARCAMALARDA KISITLAMAYA GİDİYORLAR
Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan, koronavirüs salgını nedeniyle petrol fiyatlarının düşmesi üzerine seyahat ve geçici görevlendirmelerle ilgili harcamaların kısıldığını ve projelerin ertelendiğini açıkladı.
Cedan, düzenlediği basın toplantısında, krizle başa çıkma ve açığı kontrol altında tutma konusunda finansal güce sahip olduklarını ve devlet harcamalarını azaltmak için ek önlemler almayı değerlendirdiklerini söyledi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yeni emekliye en az 1500 TL maaş, 625 TL promosyon, 2000 TL ikramiye

Emekli olmak isteyenler ile yeni emekli olmak isteyen herkesin merak ettiği sorulardan biri de maaşların ne kadar olacağı sorusu. Yeni emekli olanlar ne kadar maaş alıyor? sorusu yanıt buldu. En az 1500 TL maaş, 625 TL promosyon, 2000 TL ikramiye gibi avantajlar elde edecekler. İşte 2021 emekli maaşlarına dair merak edilen her şey. Emekli olmak [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir