Ana Sayfa / Asayiş / ABD Kongre Binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı!

ABD Kongre Binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı!

Son dakika haberi… ABD’de Trump destekçileri tarafından 6 Ocak’ta kanlı bir baskına sahne olan ABD Kongre Binası güvenlik tehdidi nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Kongre binasındaki kişilere binadan ayrılmamaları için bir alarm verildi. Ardından Kongre Binası yönetimi yaptığı açıklamada, “Bir dış güvenlik tehdidi nedeniyle yerleşkedeki tüm binalara giriş ve çıkışlar durdurulmuştur.” ifadesi kullanıldı.

BIDEN’IN YEMİN TÖRENİ HAZIRLIKLARI
Ayrıca, Joe Biden’ın yemin töreni için hazırlıkların yapıldığı alan da tehdit nedeniyle tahliye edildi.

DUMANLAR YÜKSELDİ
Kongre binasına yakın bir bölgeden dumanların yükseldiği görüldü.

WASHİNGTON İTFAİYESİNDEN AÇIKLAMA
Söz konusu olaya ilişkin Washington DC İtfaiyesinin Twitter hesabından açıklama yapıldı. Kongreye yakın bir alanda yangın çıktığı belirtilen açıklamada, yangının kontrol altına alındığı, olayda yaralanan olmadığı kaydedildi.  Açıklamada, “Birçok yerden görülen dumanların nedeni bu yangındır.” ifadesine yer verildi.  Amerikan basınına konuşan bazı yetkililer de yangının Kongre binası için tehdit oluşturmadığını belirtti.

TRUMP YANLILARI KONGREYİ BASMIŞTI
ABD Kongresi, 6 Ocak’ta Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylamasını onaylamak üzere ortak oturumla toplanırken, ABD Başkanı Donald Trump taraftarları Beyaz Saray önünde miting düzenlemişti.  Mitinge katılan on binlerce gösterici daha sonra Kongreye yürümüş, polisle göstericiler arasında arbede yaşanırken yüzlerce gösterici barikatları aşıp Kongre binasına girmişti.

5 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ
Olaylara müdahale etmek üzere Kongreye Ulusal Muhafızlar sevk edilmiş, yaklaşık 4 saat süren baskının ardından güvenlik güçleri asayişi sağlamıştı. Olaylarda biri polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine Trump’ın görevden alınması ya da azledilmesi tartışmaları alevlenmişti.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Cougar tipi helikopterle ilgi kahreden detay: 4 olayda 39 şehit!

11 askerin şehit olduğu kaza, Cougar tipi helikopterlerin karıştığı ilk kaza değil. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine 1996 yılında giren Cougar tipi helikopter son olayla birlikte 3 kez düştü. Helikoptere bir kez de füzeli saldırı düzenlendi. 4 olayda 39 şehit verildi. Kara Kuvvetleri'nde 1996’dan bu yana görev yapan Fransız-Alman ortak tasarımı AS532 Cougar helikopterleri daha önce [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir