Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / YSK başvuru ücretlerine zam geldi, veliler ayaklandı!

YSK başvuru ücretlerine zam geldi, veliler ayaklandı!

ÖSYM’nin bu sabah YKS 2021 sınav başvurularını erişime açmasının ardından, sınav ücretlerine yapmış olduğğu yaklaşık yüzde 30 oranındaki zam sosyal medya gündemine oturdu.

 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu sabah YKS 2021 sınavına başvuruları erişime açtı. Başvuru yapmak için sisteme giren öğrenciler ile veliler sınav fiyatına gelen zammın şokunu yaşadı.

Sosyal medyada tepkilerini göstermek isteyen veliler ile öğrenciler, yeni sınav fiyatları hakkında komik tweetler paylaştı. Geçen sene 70 TL olan sınav ücretinin bu yıl 90 TL’ye çıkması ile yükselen tepkiler sosyal medya gündeminde 1. sıraya oturdu. İki oturum toplamında 180 TL ödeyecek olan öğrenciler, isyan etti. Tepkilerini dile getiren veliler, “Memur ile emekliye oldukça cimri davranan devlet yetkilileri konu kendisi olunca oldukça cömert davranıyor. Zaten pandemiden dolayı zor geçiniyoruz. “dediler.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Deyrizor’da PKK’ya drone üssü kuran ABD işgali derinleştiriyor!

ABD Biden ile birlikte Suriye’deki askeri varlığını artırıyor. Son bir ayda Suriye’ye onlarca TIR silah ve mühimmat taşınırken, bölge SİHA üssüne dönüşüyor. Deyrizor’un El Ömer petrol bölgesinde çalışmaları süren hava üssü bitmek üzere. Hava savunma sistemleri de buraya konuşlanacak. Joe Biden’ın seçilmesi ile Suriye’deki askeri varlığını güçlendiren ABD, işgali daha da derinleştiriyor. Son bir ayda [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir