İstanbul’da deprem!

İstanbul’da hissedilen bir deprem meydana geldi. Son dakika habere göre deprem, AFAD verilerine göre, İstanbul Kartal’da 3.9 şiddetinde gerçekleşti. Vali Yerlikaya, “Herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır” dedi.

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul’da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem, kısa süreli ve şiddetli yaşanırken, Marmara Bölgesi’nde de hissedildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, “Güvenlik ve zabıta birimlerimize intikal eden herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” dedi.

İÇİŞLERİ SÖZCÜSÜ ÇATAKLI’DAN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, “An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmadı.” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL’DAKİ DEPREM KAÇ ŞİDDETİNDE GERÇEKLEŞTİ?

İstanbul’da yaşanan kısa süreli deprem AFAD verilerine göre, saat 15.07’de İstanbul Kartal’da 3.9 şiddetinde gerçekleşti. Deprem 7 km derinlikte gerçekleşti.

KANDİLLİ RASATHANESİ’NDEN ‘DEPREM ‘AÇIKLAMASIBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada da Sultanbeyli merkezi depremin 4.2 büyüklüğünde olduğu ve derinliğinin de 15.1 kilometre olduğu belirtildi.ÇEVRE BAKANI KURUM’DAN ‘DEPREM’ AÇIKLAMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz şu ana kadar olumsuz bir durum ve tespitle karşılaşmadılar. Rabb’im ülkemizi her türlü afetten korusun.” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ’NDE DE HİSSEDİLDİ 

İstanbul’da yaşanan kısa süreli deprem Marmara Bölgesi’nde de hissedildi. Başta İstanbul olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova ve çevre illerde de hissedildi.

ANADOLU YAKASINI İKİ KEZ VURDU

Sultanbeyli’de yaşayan bir İstanbul sakini, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) internet sitesine çok korktuğunu yazdı. Samandıra’daki bir başka İstanbullu ise, “Yer çöktü sanki, iki kez vurdu” ifadesini kullandı.

İSTANBUL DEPREMİ NERELERDE HİSSEDİLDİ?

Depremin İstanbul’un Anadolu ve Avrupa kesiminde bir çok kez hissedildiği belirtildi.

İSTANBUL DEPREMİ BÜYÜK DEPREMİN ÖNCÜSÜ MÜ?

NTV yayınına bağlanan Prof. Dr. Okan Tüysüz, “Böyle bir fayın büyük bir deprem potansiyeli yok.” açıklamasında bulundu. 

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Özgür Özel’den Arapça tabela tartışmalarıyla ilgili açıklama

Arapça tabela tartışmalarıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Burada belediye başkanı nasıl itfaiye …

Bir yanıt yazın