Başkan Erdoğan’dan muhalefete bir doz ders: Siyasette rekabet nasıl olur?

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Ankara’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partilerine seslenerek “Bu 6’lılardan hiç duydunuz mu şu kadar okul, konut, hastane yapacağız diye? Diyemezler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. 2023 seçimlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 muhalefet partisini hedef aldı.

“Ankara 2023 seçimlerinde hem sandıklara sahip çıkarak hem de sandıklarını Cumhur İttifakı oyları ile patlatarak kendine yakışanı yapacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hatta rekabeti siyasette rekabeti bereketli bir yol olarak gördük. Peki, siyasette rekabet nasıl olur? Siyasette rekabet yapılanın üzerine daha fazla nasıl konulacağı hususunda olur. Yapılan her şeyi kötülemenin adı siyasi rekabet değil, köksüzlük özlemini dışa vurmaktır. Köksüz bir ağaç kuruyup yıkılmaya mahkumdur. Biz devletimizin binlerce yıllık tarihine, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihine bunun için dört elle sarılıyoruz. Böyle yapmayıp da deseler ki, ‘bunlar şu kadar okul, hastane, yol, köprü, spor tesisi, konut yaptılar, biz daha fazlasını yapacağız.’ Bu altılıdan böyle bir şey duydunuz mu? Diyemezler.

“DESELER Kİ BİZ İSTİHDAMI 35 MİLYONA ÇIKARACAĞIZ, EYVALLAH”

Deseler ki, ‘bunlar milli geliri 3 katına çıkarttı, biz 5 katına çıkartacağız, bunlar ihracatta 225 milyar doları geçti, biz 300 milyar doları geçeceğiz, bunlar ülkeyi yılda ortalama yüzde 5 büyüttü, biz yılda 6 büyüteceğiz, bunlar istihdamı 30 milyona çıkarttı, biz 35 milyona çıkartacağı’ eyvallah. Deseler ki, ‘bunlar terör örgütlerinin başını inlerinde ezdi, ordumuzu güçlendirdi, ülkede mal ve can güvenliğini sağladı, biz daha iyisini yapacağı’ eyvallah. Deseler ki, ‘bunlar Türkiye’yi bölgesel güç olma konusunda buraya kadar getirdi, biz daha ileriye götüreceğiz’ eyvallah. Ama bunlar diyor ki, ‘biz AK Parti’nin yaptığı her eseri yıkacağız, her hizmeti ortadan kaldıracağız, ülkeye kazandırdığı her şeyden vazgeçeceğiz.’ Bunlarda utanma yok.

“BU MİLLET SİZİ GÖMER, NEYİ YIKIYORSUN”

Şimdi 18 Mart Çanakkale Köprüsü ile ilgili adımı atıyoruz. Ellerinden gelse ‘bu köprüyü yıkacağız’ derler. Üçüncü köprüyü yaptık İstanbul Boğazı’nda, bana dediler, bu CHP zihniyetinin mensupları bana dedi, dedim ki, sıkar. Bu millet sizi gömer, neyi yıkıyorsun. Boğaz’ın altından Marmaray’ı geçirdik, ne oldu, kullanıyorlar. Avrasya Tüneli’ni geçirdik, tıpış tıpış oradan da geçiyorlar. Osman Gazi Köprüsü’nü yaptık, Bay Kemal buradan herhalde İzmir’e gidiyordur. Biz kıskanmadık, varsın geçsinler. Biz ‘at denize balık bilmezse halik bilir’ diye yola devam ediyoruz. Türkiye’nin hazine değerinde yıllarını kavgayla, polemikle, gerilimle, yap-bozla, kısır hesaplarla geçirenler aradan geçen bunca zamana rağmen maalesef bir arpa boyu yol alamadılar. İnşallah 2023 seçimleri ülkemizde bu çalışmadan, üretmeden, proje ve program geliştirmeden, yalanla, iftira ile siyaset yapan partilerin ve kadroların devrinin sona ereceği yıl alacaktır”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: İyi Parti saldırısı faili yakalandı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına düzenlenen saldırının faili yakalandı. Haberi …

Bir cevap yazın