PKK kaçacak delik arıyor! Son bir ayda 90 hain öldürüldü!…

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Ağustos ayında “5’i liste dışı, 2’si gri, 4’ü turuncu ve 2’si yeşil kategoride aranan teröristlerin de bulunduğu 16’sı ölü, 60’ı sağ, 14’ü teslim toplam 90 terörist etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Böylece hain terör örgütü PKK’ya 1 ayda resmen ‘ demir yumruk’ vuruldu.

Türkiye’nin terör belasıyla mücadelesi hız kesmeden devam ederken hem sınırlarımızda hem de sınır ötesinde devam eden operasyonlarla hain terör örgütleri ve mensupları etkisiz hale getiriliyor. Düzenlenen operasyonlarla birlikte hain PKK, kaçacak delik arıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ülke sınırlarının içinde tek bir terörist kalmayana kadar mücadelenin kararlılıkla devam edeceği her defasında dile getirirken İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, PKK ile mücadelede belli bölgelerde kalan son teröristleri kovaladıklarını belirtti.

90 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bu operasyonlarda aralarında 5’i liste dışı, 2’si gri, 4’ü turuncu ve 2’si yeşil kategoride aranan teröristlerin de bulunduğu 16’sı ölü, 60’ı sağ, 14’ü teslim toplam 90 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden 77’si PKK/KCK, 13’ü DEAŞ terör örgütü mensubudur.

AĞUSTOS AYINDA BİN 371 KİŞİ TERÖRDEN GÖZALTINA ALINDI

Ağustos ayı içerisinde terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 593’ü PKK/KCK, 554’ü FETÖ, 149’u DEAŞ, 75’i sol terör olmak üzere toplam bin 371 şüpheli gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan kişilerden 131’i PKK/KCK, 139’u FETÖ, 27’si DEAŞ, 13’ü sol terör örgütleri mensubu olmak 310’u ise tutuklanmıştır.

Tamamlanan sonbahar/kış operasyonlarını müteakip 15 Nisan – 30 Eylül 2022 tarihlerini kapsayan ilkbahar/yaz dönemi için 273 barınma alanına yönelik 9 bin 159 operasyon planlanmış; bugüne kadar 8 bin 121 operasyon ile yüzde 89’u tamamlanmıştır.

Bu operasyonlarda; 72 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ağustos ayında mayın/eyp patlayıcı madde düzeneği ile planlanan toplam 9 terör eylemi engellenmiştir.

DÖNEN SURİYELİ SAYISI ARTIYOR

Ağustos ayında, 6 bin 329’u denizlerde olmak üzere toplam 28 bin 814 düzensiz göçmen ve 856 organizatör yakalanmıştır.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Merkez Bankası, politika faiz kararını yüzde 45’te sabit tuttu!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli …

Bir yanıt yazın