Kimyasal kullanıyor diyene kapak olsun! Hakkari’de polis aracına ateş eden 3 teröristin yakalanma anı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Zırhlı polis aracına ateş eden şüpheliler düzenlenen operasyonla yakalandı. Evlerde yapılan aramalarda kalaşnikof ele geçirildi. 3 teröristin teslim olma anları ise anbean kaydedildi.

Yurt içinde terör örgütünün sözde şehir yapılanmasına göz açtırılmıyor. Hakkari Yüksekova’da dün gece saatlerinde devriye görevi yürüten Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı araca uzun namlulu silahlarla ateş eden 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

Şüphelilerin Yüksekova Yeni Mahalle’de bulunan bir müştemilata girdiklerinin belirlenmesi üzerine çevre güvenliği alınarak bölgeye takviye unsurlar gönderildi.

Müştemilatta bulunan şahıslara yönelik Polis Özel Harekat unsurlarınca “teslim ol” çağrısı yapıldı.

Teröristler sağ olarak ele geçirildi

Teröristler sağ olarak ele geçirildi Şahısların çağrıya uymayarak kaçmaya çalışması üzerine hareket geçildi ve yapılan operasyonda “Sorej” kod adlı Hüseyin Ş., Vesim A. ve Reber S. isimli 3 PKK/KCK terör örgütü mensubu, üzerlerinde bulunan kalaşnikof uzun namlulu tüfek ve tabanca ile birlikte sağ olarak ele geçirildi.

Teröristlerin teslim olma anları kayıt altına alındı

Zırhlı polis aracına ateş eden 3 teröristin teslim olma anları ise zırhlı polis aracının kameralarına yansıdı.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada ise bir tabanca ve bomba atar mühimmatı ele geçirildi.

Şüphelilerin sorgusu devam ediyor

Şüphelilerin işlemlerine Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediliyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Milli İstihbarat Teşkilatı, PKK’nın sözde tugay sorumlusu Mohammed Nasır’ı etkisiz hale …

Bir cevap yazın