Usta Gazeteci Mehmet Mercan yaşamını yitirdi

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Uzun yıllar Cumhuriyet gazetesinin Adana bölge temsilciliği görevini yürüten Mehmet Mercan, bugün  yaşamını yitirdi.
Mehmet Mercan’ın cenazesi 5 Haziran 2023 Pazartesi günü Adana’da Asri Mezarlık Camisi’nde öğleyin kılınacak namazın ardından toprağa verileceği bildirildi.

Usta gazeteci Mehmet Mercan‘ın vefatıyla ilgili olarak bir baş sağlığı mesajı dileyen Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Uzun suredir tedavi gören Cemiyetimiz kurucu üyelerinden, Cumhuriyet Gazetesi eski Bölge Temsilcilerinden MEHMET MERCAN vefat etti. Merhumun cenazesi 5 Haziran 2023 Pazartesi günü saat 12.00’de ÇGC Sosyal Tesisleri’nde yapılacak törenin ardından öğle namazını müteakip Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.“dedi.

Mehmet Mercan kimdir?

1937 yılında Diyarbakır’da doğdu. Mesleğe 1953 yılında Diyarbakır Zafer Gazetesi’nde başladı. TBA ile Milliyet ve Cumhuriyet gazetelerinde görev yaptı. Anadolu’da Gazetecilik ve Diyarbakır Basını isimli bir kitap yazdı. 2009 yılı Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Milli Eğitim bakanı kafayı mülakatla bozmuş! İlla da mülakat diyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, mülakat tartışmalarına ilişkin NTV’nin sorularını yanıtlayarak …

Bir cevap yazın