ABD’de Türk Gazeteiciye saldıran FETÖ’nun hayalet Avukatı Ahmet Can çıktı!

Gazeteci Yunus Paksoy, Pensilvanya’da mesleğini icra ettiği sırada FETÖ’cülerin saldırısına uğradı. Paksoy’un üzerine araba süren FETÖ’cü ardından fiziki saldırıda bulundu. Gazeteci Paksoy’a saldıran kişinin FETÖ mensubu Ahmet Can olduğu ortaya çıktı. Örgütün yargıdaki 1 numarası Ahmet Can’ı Sabah Gazetesi 17 Nisan 2023’te Dallas’ta görüntülemişti.
CNN Türk ABD Temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya’da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaldığı yerin önünde canlı yayın yaptığı sırada FETÖ mensuplarının saldırısına uğradı.

ARAÇTAN İNDİ GAZETECİYE SALDIRDI

Canlı yayın sırasında üzerine araba süren örgüt mensubu ardından aracından inerek Paksoy’a fiziki saldırıda bulundu. Gözlüğü yere düşen ve gömleği yırtılan Paksoy, ABD polisini arayarak FETÖ’cü teröristten şikayetçi oldu.

DIŞİŞLERİ’NDEN SALDIRIYA KINAMA

Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı kınadıklarını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “CNN Türk TV kanalının Vaşington muhabiri Sayın Yunus Paksoy’un Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştiren ve azmettiren kişilerin hukuk önünde hesap vermeleri için ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmaktadır.” denildi.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, olayın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gazetecilik mesleğini icra ederken bir FETÖ mensubu tarafından saldırıya uğrayan CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a en samimi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sayın Paksoy ile maruz kaldığı alçak saldırı sonrası görüşmemde de kendisine belirttiğim üzere, ilgili makamlarımızca bu meselenin takipçisi olacağımızdan ve bu alçakça saldırıya karışanların hakettiği cezayı alması için ABD’li merciiler nezdinde her türlü adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Dünyanın neresinde olursa olsun Türkiye düşmanı teröristlerle mücadele etmeye devam edeceğiz. Hakikatperver gazetecilere bu mücadeleye omuz verdikleri için şükran borçluyuz” dedi.

O TERÖRİSTİ SABAH DALLAS’TA GÖRÜNTÜLEMİŞTİ

Öte yandan gazetecilere saldıran kişinin FETÖ mensubu Ahmet Can olduğu ortaya çıktı.

FETÖ’nün yargıdaki 1 numarası Ahmet Can’ı Sabah Gazetesi 17 Nisan 2023’te Dallas’ta görüntülemişti. “Hayalet avukat” olarak bilinen ve FETÖ’nün “yargıdan sorumlu imamı” olan Ahmet Can, Türkiye’de “Gölge Adalet Bakanı” olarak anılıyordu. Kaynak: Sabah

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Akaryakıt zamları ertelendi!

Benzin ve motorinde bugün yapılması beklenen zam, ertelendi. Benzine 1 lira 64 kuruş, motorine 1 …

Bir yanıt yazın