İMECE, Jüpiter’i böyle görüntüledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yerli gözlem uydusu İMECE’nin Jüpiter ve uydularından aldığı görüntüyü paylaştı.
Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü görüntüleme uydusu İMECE, 15 Nisan’da uzaya fırlatılmış, iki hafta sonra da ilk görüntüler gelmeye başlamıştı..

Dünyanın her noktasından görüntü alabilen İMECE kamerasını derin uzaya çevirdi..

Jüpiter’i görüntüledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, sosyal medya hesabından son yaptığı paylaşımda, İMECE’nin 558 milyon kilometre uzaklıkta olan Jüpiter ve uydularından aldığı görüntüyü paylaştı.

Bakan Kacır, şu ifadeleri kullandı:

Dünyanın her noktasından görüntü alabilen Türkiye’nin ilk yüksek çözünürlüklü yerli ve milli gözlem uydusu İMECE kamerasını derin uzaya çevirdi!

Metrealtı çözünürlükte, dünyayı görüntülemek üzere üretilen İMECE bu kez 588 milyon km uzaklıktaki Jüpiter’i görüntüledi.

İMECE’de sergilenen başarı Milli Teknoloji Hamlesi’ni daha ileri taşırken, yeni nesil yer gözlem uydularımız için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk pasaportu almak zorlaştırıldı!

Türk vatandaşlığı almak isteyen yabancılara Emniyet, MİT ve İnterpol’den alınan verilerde sorun görülmesi durumunda vatandaşlık …

Bir yanıt yazın