Meteoroloji’den son dakika “şiddetli yağış geliyor” uyarısı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun

Marmara Bölgesi’nin doğusunda aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.
Marmara Bölgesi’nin doğusunda, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor.
Parçalı, yer yer çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin doğusunda aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Yağışların öğle saatlerinden sonra Sakarya’nın güneyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilirken, rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esecek.

Doğu Anadolu’da 3 ile kuvvetli sağanak uyarısı
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde hava parçalı bulutlu, öğleden sonra ise yağışlı geçecek.
Yağışların Erzurum, Kars ve Ardahan’da kuvvetli olması beklendiğinden yağışla oluşacak sel, ani su baskını, yıldırım, dolu riski gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.
Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın güneybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.
Günün en yüksek sıcaklığının Ardahan’da 20, Erzurum ve Kars’ta 21, Ağrı’da 25, Erzincan’da 27, Iğdır’da 29 derece olacağı tahmin ediliyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yok birbirinden fazla farkı ama yine de iPhone 15 modelleri tanıtıldı!

Bu Makaleyi Sesli Okuyun iPhone 15 modelleri, Apple’ın düzenlediği etkinlikte resmen görücüye çıktı. iPhone 15 …

Bir cevap yazın