Ana Sayfa / Politika / Atatürk’e hakaret eden Safiye tutuklandı!

Atatürk’e hakaret eden Safiye tutuklandı!

Anıtkabir’de, Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve ve savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Safiye İnci, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Erzurum’un İspir ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen 23 yaşındaki Safiye İnci, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince halasının Demetevler semtindeki evinde dün gözaltına alınmıştı.
Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürülen İnci, Güvenlik Şube Müdürlüğündeki ifade işlemleri tamamlanarak mahkemeye sevk edildi. Mahkeme İnci’nin tutuklanmasına karar verdi.
İnci, yoğun güvenlik önlemleri altında eline takılan plastik kelepçe ile adliyeden cezaevine gönderildi.
ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara’da gözaltına alınan Safiye İnci’nin, 5186 Sayılı Yasa’ya muhalefet ederek Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiğini belirtilmişti.
NE OLMUŞTU?
Safiye İnci, Anıtkabir ziyaretinde çektiği bir videoda, Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek ağır hakaretlerde bulunuyor. Videonun yayılmasının ardından sosyal medyada da genç kıza tepki yağdı. Tutuklanması için çağrı yapılan genç kız paylaşımların çoğalmasının ardından pişman olduğunu belirttiği bir video yayınladı. Görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden İnci, “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Son dakika haberi! Dünyaca ünlü üniversiteden dikkat çeken Türkiye analiz!

Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olarak kabul edilen London School of Economics'in kurduğu Global Risk Insights, Türkiye ile ilgili çok çarpıcı bir analize yer verildi. Analizde birçok ülkenin Türkiye ile ilişkilerini iyileştirerek uzlaşı yoluna gitmeye çalıştığıi fade edildi. Artık küresel olarak çok kutuplu bir sisteme gidildiği ve Türkiye'nin bu yeni düzende artan öneminin tüm hesapları [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir