Ana Sayfa / Ekonomi / “Türk Lirası’nı koruma kanunu geri gelsin”

“Türk Lirası’nı koruma kanunu geri gelsin”

Genel Yayın Yönetmenimiz Aziz Dağtekin, yayınladığı makalesinde Tür Lirası’nın değerinin korunması için Özal’ın kaldırdığı “Türk Lirasını koruma kanunun” geri getrilmesini istedi.

Ülkenin dört koldan kuşatma altına alınmak istendiğini, 15 Temmuz sonrasında istediğini alamayan ABD’nin saldırmak ve Türk ekonomisini zayıflatmak için bahane  aradığını ve fırsat kolladığını, Türkiye’nin de FETÖ kalkışmasına katılan devltece de bilinen yaklaşık 60  ABD askerlerine yaptırım uygulaması için fezla hazırlamasını istediği makalesinde dövizle iç ticaretin de yasaklanmasını istedi.

İşte Genel Yayın Yönetmenimiz Aziz Dağtekin’in  makalesi:

“Gündem biraz karışık. Makalemize nerden başlasak diye düşünürken, ajanslardan şok bir haber geçildi. İçeriğinde katil ABD,  bebek katillerine ve Ajan Papaz’a müsamaha göstermediğimizi için iki bakan ve işçilerimize yaptırım uygulama kararı almış. Sabaha kadar karar alsın. Bizi hiç bağlamaz. Dün Çanakkale’den geçemeyenler bu günlerde Arap Baharı ile içimize girmeye çalışan sömürgecilere hamd olsun bu millet geçit  vermedi ve vermeyecektir de.

70 yıldan beri her defasında müttefiklikten dem vuran ve bizi yalanlarıyla ve masallarıyla uyutan ABD’nin planları işe yaramaz ve bu coğrafyada iş tutmaz olmuştur. Arapları istediği gibi oynatan ve onları kukla gibi yöneten ABD, Türkiye gibi vatanına dinine bağlı bir milleti yok etme planı için bahaneler aramaktadır.

Bu çakma müttefik ülkemize dört koldan sinsi sinsi saldırmaktadır. Ne yazık ki içimizdeki ederi bir dolar olan hainleri yöneten ABD algı operasyonları ile ekonomimizi dipten dibe oyma operasyonu başlatmıştır. Algı operasyonlarını yönetenler dolar 5 lirayı geçer diyerek benim nazarımda hiçbir harbiyesi olmayan doların kaç kuruş ya da lira olacağı hiç ilgilendirmiyor ama bu günler de 5 lirayı geçmiştir.

Bu yatırım araçları hususunda beni ve benim gibi vatanseverleri ilgilendiren tek bir yatırım aracı var o da Türk Lirasıdır. Başkan Erdoğan, Özal’ın kaldırmış olduğu Türk Lirasını koruma kanununu geri getirmelidir. Türk lirasının dışında para taşımayı yasak kılmalıdır. İhracatı olan ya da zorunlu döviz talebi olan Merkez Bankası ile geçmişte olduğu gibi kanunlar çerçevesinde sorununu çözsün.

Bu tedbire paralel olarak Türkiye, ihanetler ve entrikalarla dolu olan ABD ve AB’den yüzünü tamamen Asya’ya çevirmelidir. Türkiye, Asya Birliğinin kurulmasına aracılık etmelidir. Her sıkıştığında doların veya Euro’nun fitilini ateşleyen sömürgeci Haçlı Zihniyetine dur artık yeter denilmelidir. Bu yapılmadığı sürece karşılıksız para basan, kafasına göre devlet kurup yıktırtan ABD kendisini dünyanın hakimi olarak görmektedir ve görecektir de.

Şimdi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ABD’nin hain planlarını dünya kamuoyu ile paylaşmalıdır. Uluslararası hukuktan gelen meşru haklarımızı kullanmalı ve 15 Temmuz’da ABD’nin İncirlik’te darbe kalkışmasına fiili destek veren 60’a yakın rütbeli askerlerinin yakalanması için fezleke hazırlamalıdır. Ayrıca Türkiye, İncirlik hava üssünü ABD’ye fiilen kapatmalıdır. Bu incirlik hava üssü geçmişte pamuk cenneti olan Çukurova’ya önce beyaz sinek lavrası bıraktı. Böylelikle pamuk ekimini beyaz sinek lavrası ile katletti. Daha sonra da siz beyaz sineği dert etmeyin biz de onun da çaresi var diyerek beyaz sinek ile mücadelede kullanılan zehir ile bizi yıllarca sömürdü.

Uyanık ve dik durmalıyız. Bizim bizden başka dostumuz olmamıştır. Hani meşhur bir ata sözümüz var ya “ayıdan post gavurdan dost olmaz” diye. Bu ata sözümüz 7’den 70’e her kesimin kulağına küpe olmalıdır. Yani dolar ile ticaret, alışveriş yok sayılmalı Türk Lirasının kıymeti bilinmelidir. Yaptırıma yaptım ile cevap verilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti tarihi kabiliyetleri ve zaferleriyle güçlü olan bir ulus devletidir.

Sömürgeci ABD, yıllardan beri kullandığı sömürge taktikleri artık işe yaramaz olmuş, ülke ekonomik iflasın eşiğine gelmiştir. Sağa sola saldırmasının ambargo veya yaptırım uygulamasının sebebi de budur. Karşılıksız olarak bastırdığı dolarlarının değer kazanması için çırpınmaktadır. Ama nafile ABD batacaktır. Allah’tan dileğim o dur ki katil ABD’nin akıttığı bunca mazlum Müslüman’ın kanında bir an önce boğulmasıdır.”

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Akar: ABD’ye karşı bir güvensizlik artıyor, Rusya-Ukrayna gerilimi barışçıl yollarla çözülmeli

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya ile Ukrayn arasındaki sorunun yollarla, uluslararası hukuka uygun ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde çözülmesi gerektiğini belirtti. Rusya ile Ukrayna arasında bir süredir gerilen ilişkiler, iki ülkenin askeri hareketliliğini artırması nedeniyle daha ciddi bir boyut kazandı. ABD ve ve Avrupa Birliği dışında bölge ülkelerinin de tedirginlikle izlediği gerginliğin giderilmesi [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: