Kutluca:Küresel liderliğin yolu üretim ve istihdamdan geçer

ADANA-TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, tarihten bu yana Adana’nın bir cazibe merkezi olmasına katkısı bulunan Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin iyi değerlendirilemediğini dile getirdi.
Kutluca yönetim kurulu ile yaptığı toplantıda, Adana’nın ikliminin, ekonomik yapısının, tarım ve hayvancılığa elverişli topraklarının dikkat çekmesinin yetmediğinin altını çizdi. Sürdürülebilir sosyo-ekonomik politikaların geliştirilmesinin şart olduğunu belirten Kutluca, ülkemizin gelişmesinin ve güçlenmesinin yerelden başladığını ifade etti. ‘’Yerel değerlerden küresel liderliğe giden yol; üretim ve istihdamdan geçer ‘’ diyen Kutluca,‘’Adana’nın daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasıve kalkınabilmesi için, iş dünyasına, yerel yöneticilere ve merkezi idarenin desteklerine büyükihtiyaç var’’ şeklinde konuştu.
TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Kutluca,‘’Adanatekrar bir cazibe merkezi olmalıdır.Bu hususta elini taşın altına koyanlara, Adana ve ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya çalışanlara saygımız sonsuzdur’’ açıklamasında bulunarak, Yerel değerlerden küresel liderliğe vurgusu yaptı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Hatay’da 269 kişiye mezar olan “Cennet’ten cehenneme” davası başladı!

Hatay’da “Cennetten bir köşe” sloganıyla satılan ve depremde 269 kişiye mezar olan Rönesans Rezidans davasında …

Bir yanıt yazın