Rusya’da bir Amerikalı casusluk şüphesiyle gözaltına alındı

Rusya ile ABD’yi yeniden karşı karşıya getirecek şok iddia.Rusya’da bir Amerikalı casusluk şüphesiyle gözaltına alındığı iddia ediliyor.

Rus Devlet Güvenlik Servisi FSB’den yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı bir kişinin casusluk yaptığı suçlamasıyla gözlaltına alındığı ve Moskova’daki ABD Büyükelçiliği ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı öne sürüldü.
FSB açıklamasında 28 Aralık’ta bir ABD vatandaşının Rus yetkililerce gözaltına alındığı duyuruldu. Reuters’ta yer alan haberde, gözaltına alınan ABD vatandaşının adının Paul Whelan olduğu iddia edilirken Rus yasalarına göre casusluk suçunun kanıtlanması halinde Whelan’ın 10 ile 20 yıl arasında ceza alabileceği açıklandı.
Öte yandan Moskova’daki ABD Büyükelçiliği ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığı iddia edildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

CHP’li Onursal Adıgüzel’den eşine kıyak

Ataşehir’de CHP’den belediye başkanı seçilen Onursal Adıgüzel’in eşi Elif Duygu Adıgüzel, Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı …

Bir yanıt yazın