BM’ye Doğu Türkistan uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, BM’nin Çin’in Sincan bölgesine yapacağı ziyaretin endişe verici olduğunu açıkladı.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, bakanlığın BM’ye Çin’in Sincan bölgesine yapılacak ziyaret konusunda uyarıda bulunduğunu açıkladı.
Ortagus’un açıklamaları şu şekilde;ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan, BM Genel Sekreteri Gurterres’in Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Terörle Mücadele Ofisi Genel Sekreteri Genel Sekreteri Vladimir Voronkov’un Çin’in Sincan bölgesine yapacağı ziyaret hakkında endişelerini BM Genel Sekreteri António Guterres’e iletti.
MÜSLÜMANLARA BASKI
Bakan Yardımcsı Yardımcısı, böyle bir ziyaretin Sincan’da Uygurlara, etnik Kazaklara, Kırgızlara ve diğer Müslümanlara yönelik yürütülen benzeri görülmemiş baskı kampanyası nedeniyle son derece uygunsuz olduğunu belirtti. Bakan Yardımcısı, Pekin’in Uygurlara ve diğer Müslümanlara yönelik baskıcı kampanyasını meşru bir terörle mücadele çabası olarak göstermeye devam ettiğini ve BM’nin en üst düzey terörle mücadele görevlisinin BM’nin terörle mücadele ve insan haklarına itibarını ve güvenilirliğinden taviz verdiğini vurguladı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

CHP’li Onursal Adıgüzel’den eşine kıyak

Ataşehir’de CHP’den belediye başkanı seçilen Onursal Adıgüzel’in eşi Elif Duygu Adıgüzel, Çekmeköy Belediyesi’ne başkan yardımcısı …

Bir yanıt yazın