Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler dünyada gündemden düşmüyor

Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler dünyada gündemden düşmüyor

Dünyanın büyük hayranlık duyduğu Türk SİHA’sı Bayraktar TB2’ler konuşulmaya devam ediyor. Türk SİHA’larının başarısı sahada kendini ispatladı. SİHA’lar Türkiye’nin iç ve dış operasyonları dahil Dağlık Karabağ, Libya ve Suriye’de destanlar yazdı.
Türkiye’nin vatan savunması için aldığı Rus S-400’lere karşı pozisyon takınan ABD, ortağı olduğumuz F-35 projesinden Türkiye’yi skandal bir hamleyle çıkarmıştı. Nobel Ödülü Komitesi üyesi ve Dış Politikalar Uzmanı Norveçli Asle Toje, dünyanın hayran kaldığı Türk SİHA’ları ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.
Asle Toje, kritik bir Bayraktar TB2 ve F-35 karılaştırması yaptı ve aralarındaki farka dikkat çekti. Dağlık Karabağ zaferi üzerinden SİHA’larımıza övgü yağdıran Asle Toje, Bayraktar TB2’lerle ilgili şu öneriyi yaptı;Norveç, F-35 sayısını düşürmeli ve buradan kalan para ile SİHA projelerine yatırım yapmalı. Bir F-35’in parası ile Ermeni hava savunmasını parçalara ayıran Türk üretimi Bayraktar TB2’den 22 adet alınabilir.

Hakkında admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Fransa, İngiltere ile Manş Denizi’nde yaşadığı krizde savaş rüzgarı!

Akdeniz'de Türkiye'nin tezlerine karşı çıkan Fransa, İngiltere ile Manş Denizi'nde yaşadığı krizde, Jersey Adası'nın kıta sahanlığı üretemeyeceğini hatırlattı. İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararıyla başlayan balıkçılık alanları tartışmasında Fransa, daha önce Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de maksimalist olmakla suçladığı tezlere sarıldı. İngiltere'nin Manş Denizi'ndeki adalarının orta hattın ters tarafında kaldığını belirten Fransız yönetimi, gerekirse bu adaların elektriğini keseceğini [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir