Van Valiliği’nden ‘donmuş eşek’ açıklaması!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Sosyal medyada donmuş eşeklerin yer aldığı görüntüleri üzerine inceleme başlatan Van Valiliği, görüntülerin kentte çekilmediğini ortaya çıkardı. Eşeklerin Siverek’te bulunduğu öğrenildi.

Son günlerde sosyal medyada yayılan donmuş eşek görüntüleri, yürekleri sızlattı.  Konuyla ilgili Van Valiliği’nden açıklama geldi.  Van Valiliği tarafından, “Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından yaptığımız araştırmalar sonucunda toplum vicdanını sızlatan görüntülerin Van’a ait olmadığı belirlenmiştir.” denildi.

“Hiçbir araştırma yapılmadan görüntünün çekildiği yerin teyit edilmeden sosyal medya ve bazı televizyon kanallarında Van diye lanse edilmesi bizleri de üzmüştür” denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Her ne amaçla olursa olsun, hayvanların soğukta ölüme terk edilmesi kabul edilemeyeceği gibi, dondurucu soğukların etkili olduğu ilimizde özellikle sokak hayvanları konusunda daha hassas davrandığımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

EŞEKLER SİVEREK’TE ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan görüntülerin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde çekildiği ortaya çıktı.  Siverek ilçesine 35 kilometre uzaklıktaki kırsal Karlık Mahallesi’nde sahipsiz 4 eşeğin kar ve tipi nedeniyle donma tehlikesi yaşadığı, mahalledeki bir evin duvarının dibine sığınan eşekleri fark eden gençlerin ise yem verdikleri eşeklerin üzerlerindeki kar ve buzu temizlediği belirlendi.

Eşekler için brandadan çadır yapan gençlerin böylelikle donmalarını da önlediği bildirildi.  Eşeklerin kaymakamlık yetkilileri tarafından barınağa götürdüğü, veteriner tarafından sağlık kontrolünden geçirilen eşeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İBB’den İstanbul’da suya yeni zam teklifi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Parti grupları, su fiyatlarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.