Tesla, Çin’de satılan 67 bin 698 otomobili geri çağırdı

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla, Çin’e ihraç edilen 67 bin 698 “Model S” ve “Model X” marka elektrikli otomobili, üretim hatasından kaynaklanan güvenlik riskleri nedeniyle geri çağırdı.

Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresinden yapılan açıklamada, denetimlerde şirketin söz konusu modeldeki araçların yazılımındaki hatalar nedeniyle batarya yönetim sisteminin hesap yanlışları yaptığı ve uyarı ekranında “bakım gerekiyor” ve “güvenli park” ifadelerinin yanlış zamanlarda görüntülendiğinin tespit edildiği belirtildi.

67 bin 698 aracın yazılımı güncellenecek

AA’nın haberine göre; açıklamada, 25 Eylül 2013 ile 21 Kasım 2021 arasında üretilen ve geri çağrılan 67 bin 698 araçtaki hataların düzeltilmesi için yazılımlarının güncelleneceği kaydedildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Alman ZDF televizyonu: Kemal Kılıçdaroğlu hırslı ama popülaritesi yok

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Türkiye’de düzenlenecek seçimleri mercek altına alan yayın kuruluşu, Kılıçdaroğlu’nun aday olmak …

Bir cevap yazın