Provokatör İsrailli futbolcuya sınır dışı kararı

Trabzonspor maçında attığı golün ardından bileğindeki “7 Ekim saldırısının 100’üncü günü” ifadesi ve Davut yıldızının yer aldığı yazıyı kameralara gösteren Antalyasporlu Sagiv Jehezkel, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. İsrailli futbolcu sınır dışı edildi.

Süper Lig’in 20. haftasında dün akşam oynanan Antalyaspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, attığı golden sonra İsrail’in, Gazze’de yaptığı katliamı destekler nitelikte bir hareket yaptı.

İsrailli futbolcu Jehezkel, tepki çeken hareket nedeniyle gözaltına alındı.

Jehezkel, bugün sabah saatlerinde Antalya Emniyet’indeki işlemlerin ardından Güvenlik Şube ekipleri tarafından, Terörle Mücadele Savcılığı’nda ifadesi alınmak üzere Antalya Adliyesi’ne getirildi.

İfade verdikten sonra serbest bırakıldı

Yaklaşık 45 dakika savcılıkta tercüman aracılığıyla ifade veren Jehezkel, serbest bırakıldı.

Yaşananların ardından Türkiye’deki geleceği merak edilen Jehezkel ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Sözleşme fesih işlemleri sürüyor

Öte yandan Antalyaspor Basın Sözcüsü Alkan Evren, Jehezkel’in bugün özel uçakla ülkesine gideceğini söyledi.

Evren, Antalyaspor’un sözleşmeyi fesihle ilgili hukuki işlemleri sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe ise “Antalyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu, FIFA ve UEFA nezdinde 4’lü görüşme gerçekleştiriliyor. Sözleşmesiyle ilgili son durum yarın netlik kazanacak. Antalyaspor siyaset üstü bir kurumdur. Üzerimize düşen ne varsa yapacağız.” dedi.

Sınır dışı edildi

Gözaltına alınıp savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, ülkesine gitmek üzere özel uçakla Antalya’dan ayrıldı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

AB’den Yunanistan’a “Arnavutluk’a engel olma” uyarısı!

AB sorumlusu Oliver Varhelyi Yunanistan’ın Arnavutluk’un Avrupa entegrasyonuna engel koyma ihtimali üzerine sorulan bir soru …

Bir yanıt yazın