Saadet’in Saadet’i istifalarla bozoluyor!

AK Parti ile MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı’na karşı CHP, Saadet Partisi, İyi Parti ve Demokrat Parti’nin kurduğu ittifakta yer alan Saadet Partisi’nden bir istifa haberi geldi…
Saadet Partisi Şırnak milletvekili adayı Zeki Begiş, partisinin teröre destek verdiğini gerekçe göstererek; milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.
Begiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun izlediği politikaları yanlış bulduğunu söyledi.
‘ERDOĞAN’IN YANINDA YER ALACAĞIM’
Bu nedenle partisinden ayrılma kararı aldığını vurgulayan Begiş, şunları kaydetti:
“Son zamanlarda partimin teröre verdiği destekten dolayı rahatsızlığımı ifade etmek istiyorum. İlçe başkanlığı görevimden ve milletvekilli adaylığından istifa ediyorum. Bu süreçten sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacağım.”
4. sıra milletvekili adayı Begiş, 8 yıldır Saadet Partisi İdil İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu.
İLÇE YÖNETİMİ DE BIRAKTI
Öte yandan, Saadet Partisi İdil İlçe yönetiminin de aynı gerekçeyle partiden ayrıldığı belirtildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Havada da kaos var! Dünya genelinde yazılım krizi sürüyor!

Siber güvenlik sağlayıcısı CrowdStrike tarafından yayınlanan hatalı bir güncellemenin Microsoft işletim sistemi kullanan bilgisayar ve …

Bir yanıt yazın