Akar’dan mutabakat açıklaması: 15 Mart’ta M4’te ortak devriye atacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya ile gerçekleştirilen mutabakat sonrası yapılan görüşmeler sonrası açıklamada bulundu. Akar, “Hazırlanan metin iki tarafça imzalandı, yürürlüğe girdi. İlk uygulamasını 15 Mart’ta M4’te ortak devriyeyle göreceğiz.” dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib ateşkesinin karar alındığı mutabakat sonrasında Rusya ile yapılması planlanan devriyeler ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Milli Savunma Bakanı Akar ve İngiltere Savunma Bakanı Wallace, Suriye sınır hattında, İdlib’den kaçan Suriyelilerin yaşadığı kamp hakkında bilgi aldı.
Bakan Akar’ın çalışmalarından satır başları:Hazırlanan metin iki tarafça imzalandı, yürürlüğe girdi. İlk uygulamasını 15 Mart’ta M4’te ortak devriyeyle göreceğiz.
Rusya ile müşterek koordinasyon merkezleri kurulacak ve buradaki faaliyetler birlikte yönetilecek. Görüşümüz İdlib’de ateşkesin kalıcı olması. Bu yönde bize düşen ne görev varsa hepsini yerine getirdik. Bu konuda yapıcı yaklaşım içindeler. İdlib’den göçün durduğuna hatta geri dönüşlere dair çok güzel emareler var. M4’te yapılacak devriyeyle oradaki ateşkesin kalıcı olmasına her türlü katkıyı sağlamış olacağız.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Ekointernet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayasofya Camii, 4 yılda 25 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Yerli ve yabancı turistler için çekim alanı olan Ayasofya Camii, ibadete açılmasının üzerinden geçen 4 …

Bir yanıt yazın